E-Belediye
23 Nisan Kutlu Olsun

Türk Milletinin bağımsızlık, hürriyet ve kalkınmak ülküsünün sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 98. yıldönümünü gurur, mutluluk ve coşkuyla kutluyoruz. 23 Nisan 1920; Büyük Türk Milletinin, bağımsızlığına kast eden emperyalist güçlere karşı tarihin şahitliğinde meydan okuması ve Cumhuriyetimizin ilanı ile sonuçlanarak muhteşem zaferin müjdelendiği bir dönüm noktasıdır.

“Milli egemenlik uğrunda canını vermek benim için vicdan ve namus borcu olsun” diyerek millet uğrundaki kararlılığını gösteren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan gibi devlet ve millet için önem arz eden bu günü, geleceğin teminatı olan çocuklara bayram ilan etmekle ileri görüşlülüğünü bir kez daha ortaya koymuştur. Bu bayram, aynı zamanda dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının gelişmesine ve gelecekte tüm insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunma gayesini de taşımaktadır.

Sevgili çocuklar; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün sizlere duyduğu bu güven ve inanca layık olmak en önemli görevinizdir. Hayatınızın her aşamasında bu sorumluluğu hissetmeli, ülkemiz ve milletimizin huzuru ve refahı için çalışmalısınız. Sizlere düşen en büyük görev; bilime ve gelişen teknolojiye açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan ve başarılı bireyler olabilmektir. Ancak bu şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devletini gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk ve Tüm Dünya Çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyor; bu vesile ile Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyorum."

Mehmet İnegöl
Mudurnu Belediye Başkanı